Jakie opony letnie kupić?

 

opony letnie

Jeśli planujesz zakup nowego kompletu opon samochodowych, masz do wyboru wiele różnych opon. To zawsze jest dobre, ponieważ daje Ci opcje i miejmy nadzieję, że możesz znaleźć opony, które będą najlepsze dla Twojego pojazdu. Jeśli założymy, że kupujesz opony do samochodu osobowego, możesz zignorować wszystkie większe opony do SUV-ów lub lekkich ciężarówek i nie martw się, wciąż istnieje szeroki asortyment opon letnich do samochodów osobowych.

Pomocnym narzędziem przy wyborze opon letnich jest etykieta UE, którą umieszcza się na wszystkich oponach letnich sprzedawanych w UE. Nie posiada wszystkich cech opon, ale ma trzy ważne cechy, które powinny przynajmniej pomóc w znalezieniu dobrego kompletu. Nie jest to najlepsze miejsce na rozpoczęcie doboru opon, ponieważ miałbyś zbyt wiele opon do porównania, a samo porównywanie na podstawie trzech cech byłoby zbyt czasochłonne.

Ważne jest, aby rozróżnić wybór w zależności od tego, czy masz samochód elektryczny lub hybrydowy, a czy nie. W przypadku samochodów elektrycznych lub hybrydowych należy upewnić się, że opony są zalecane do tego zastosowania. Mimo że rozmiar samochodu to tylko samochód osobowy, dodatkowa waga spowodowana pakietami akumulatorów będzie wymagała opon, które wytrzymają dodatkowe obciążenie i większe zużycie ze względu na wyższy moment obrotowy osiągany przez silniki elektryczne. Upewnij się więc, że producent opon poleca je do pojazdów elektrycznych.

W przypadku opon letnich chcesz mieć pewność, że sprawdzą się dobrze w warunkach pogodowych, których doświadczysz w ciepłych porach roku. Na szczęście ciepłe pory roku to głównie ciepła i słoneczna pogoda, więc będziesz potrzebować opon, które wytrzymają wysokie temperatury i sprawdzą się na suchych drogach. Oprócz tego zdarzają się również okresy bardzo mokrej pogody. Dlatego też opony muszą mieć dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni. Te informacje można znaleźć na etykiecie UE podczas porównywania opon. Opony muszą też dobrze zapobiegać aquaplaningowi.

Opony muszą być wyposażone w najnowsze technologie, aby poprawić ich zdolność do zapobiegania aquaplaningowi. Będą one wykorzystywać metody przyspieszania przepływu wody, dzięki czemu woda może być szybciej odsunięta od obszaru kontaktu. . Odbywa się to zarówno przez rowki w bieżniku, jak i lamele, dzięki czemu opony mogą pozostawać w kontakcie z nawierzchnią drogi. Masz też metody, które spróbują zmaksymalizować magazynowanie wody w bieżniku. Obie metody opierają się na dobrej pozostałej głębokości bieżnika, ponieważ głębokość rowków ma istotny wpływ na rzeczywistą objętość. Dlatego należy regularnie sprawdzać głębokość bieżnika opon i zmieniać je po osiągnięciu 4 mm. Powinieneś również obracać opony po zmianie opon zimowych, aby uzyskać równomierne i zrównoważone zużycie opon.

Więcej informacji na temat nowych opon letnich można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top