Nie zapomnij obracać opon całorocznych

opony caloroczne

Jeśli używasz tylko jednego kompletu opon przez cały rok, musisz upewnić się, że nie zapomnisz o ich odpowiedniej konserwacji. Kiedy zmieniasz opony letnie na zimowe, opony są zazwyczaj sprawdzane przez serwisanta w serwisie opon. Opony są również obracane przed zamontowaniem i sprawdzane jest ciśnienie w oponach. Sprawdzą również, czy opony są w dobrym stanie.

Załóżmy, że zamiast tego użyłeś tylko jednego zestawu, którym mogą być opony letnie, jeśli nie będziesz miał do czynienia z żadnymi warunkami zimowymi w ciągu roku lub jeśli możesz uniknąć korzystania z samochodu w tym okresie. Inną opcją, jeśli masz warunki zimowe, ale nadal chcesz używać tylko jednego zestawu opon, jest stosowanie opon całorocznych. Opony całoroczne powinny być zatwierdzone do użytku zimowego, aby zapewnić bezpieczne radzenie sobie ze śniegiem, lodem i błotem pośniegowym podczas jazdy.

Ponieważ nie zabierasz go na stację serwisową w celu wymiany opon między sezonami, musisz śledzić, kiedy nadszedł czas na zmianę opon. Jeśli masz samochód elektryczny, być może będziesz musiał obracać się częściej niż normalnie w samochodzie napędzanym benzyną. Najlepiej sprawdzić głębokość bieżnika i wykonać obrót, gdy różnica głębokości bieżnika między przednimi i tylnymi oponami wynosi więcej niż 2-3 mm.

Więcej informacji o oponach całorocznych na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

View more presentations on SharePresentation
Scroll to Top