Twoje opony muszą mieć odpowiedni wymiar

 

opony letnie

Kupowanie nowych opon to nie tylko kupno opon, które Twoim zdaniem wyglądają dobrze. Musisz upewnić się, że nadają się one do pożądanego zastosowania, a także upewnić się, że opony mają prawidłowy wymiar zalecany dla Twojego pojazdu. Wybierając opony takie jak 205/55R16 opony letnie, warto wiedzieć, że są one przeznaczone do mniejszego samochodu osobowego, a nie do dużego SUV-a, w którym możesz potrzebować 225/55R18 opon letnich. Pierwsza liczba oznacza szerokość opon, a większe i cięższe pojazdy będą miały szersze opony, aby rozłożyć ciężar na większej powierzchni styku.

Jeśli zmienisz wymiar, zmienisz osiągi pojazdu. Pojazd nie będzie działał zgodnie z przeznaczeniem i możesz również zmienić odczyt kluczowych wskaźników, aby wyświetlać nieprawidłowe informacje. Dotyczy to zwłaszcza licznika kilometrów i prędkościomierza. Skontaktuj się z ekspertami ds. sprzedaży opon, zanim celowo zmienisz wymiar, i sprawdź, czy możesz następnie zrekompensować to innym rozmiarem felg, aby utrzymać zamierzoną średnicę koła na stałym poziomie.

Opony mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, a także musisz upewnić się, że masz odpowiednie opony na odpowiedni sezon. Konserwacja opon obejmuje prawidłowe obracanie opon, sprawdzanie opon pod kątem uszkodzeń oraz upewnianie się, że opony nie są zużyte i mają głębokość bieżnika powyżej minimalnego dopuszczalnego poziomu oraz prawidłowe ciśnienie w oponach.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wymiarów opon do różnych pojazdów, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/

View more presentations on SharePresentation
Scroll to Top