Wszystkie samochody osiągają lepsze wyniki na oponach premium

opony

Kupując opony do swojego samochodu, upewnij się, że kupujesz komplet opon premium wysokiej jakości. Osiągi samochodu będą silnie zależeć od opon. To samo dotyczy aspektów bezpieczeństwa. Złe opony zwiększają prawdopodobieństwo wypadku. Wynika to zwykle z dłuższej drogi hamowania, gdzie przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni nie jest tak dobra w przypadku opon niskiej jakości. Nie będziesz też mieć takiej kontroli i stabilności, jak w przypadku opon wysokiej jakości.

Innym aspektem opon gorszej jakości jest to, że opór toczenia jest wyższy, co prowadzi do większego zużycia paliwa niż w przypadku opon premium. Połączenie większego zużycia opon prowadzącego do częstszych zmian opon i wyższych kosztów paliwa na kilometr może być bardzo kosztowne i uwzględniać wszystkie oszczędności wynikające z niższej początkowej ceny zakupu. Tak więc kupowanie tanich opon, często bardzo szybko, może stać się kosztowną męką. Biorąc pod uwagę, że jazda staje się mniej bezpieczna i że wkrótce wydasz więcej pieniędzy, polowanie na opony, które odgrywają tak ważną rolę w bezpieczeństwie i osiągach pojazdów, jest zawsze złą decyzją.

Opony letnie mają nieco prostsze warunki niż opony zimowe, ponieważ suche i mokre drogi są zazwyczaj łatwiejsze w prowadzeniu niż warunki zimowe ze śniegiem, lodem, a nawet błotem pośniegowym. Jeśli latem masz wystarczającą wytrzymałość, jazda powinna być bardziej kwestią osiągów; jeśli masz opony dobrej jakości, największe wyzwanie przyniesie ulewny deszcz. Niektóre opony wysokiej jakości są lepsze i zapobiegają aquaplaningowi niż inne. Jest to bardziej związane z konstrukcją bieżnika i tym, jak udało im się wprowadzić niektóre z nowych wynalazków do bieżnika, aby przyspieszyć spływanie wody z powierzchni. Gdy opona traci kontakt z nawierzchnią, ponieważ woda nie jest wypchnięta z powierzchni, powoduje aquaplaning. Ta utrata kontaktu może być niebezpieczna i może łatwo spowodować wypadki. Dlatego musisz upewnić się, że otrzymujesz opony, które rozwiązały problem, z odpowiednią kontrolą zużycia, aby rozwiązać ten problem. Dobra opona powinna mieć najnowsze innowacje zapobiegające powstawaniu aquaplaningu.

Masz jeszcze większe wyzwania dla opon zimowych, więc możesz wybierać między oponami z kolcami a oponami bez kolców. Opony z kolcami są lepsze na oblodzone drogi, ponieważ kolce zapewniają lepszą przyczepność i trakcję. Na drogach pokrytych śniegiem zarówno opony z kolcami, jak i bez kolców zapewniają doskonałą przyczepność i trakcję. Jeśli chodzi o szlam, podobnie jak planowanie wody, będziesz miał oponę, która dobrze usuwa mokry śnieg przez bieżnik, dzięki czemu opona pozostaje w kontakcie z nawierzchnią drogi.

Wysokiej jakości opony są ważne przez cały rok. Dlatego powinieneś upewnić się, że masz dobre opony letnie i zimowe do swojego pojazdu, aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo przez cały rok.

Więcej informacji na temat opon wysokiej jakości można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top