NOWSZE MODELE OPON ZAPEWNIAJĄ WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO

opony

Ciągle pojawiają się nowe modele opon i tak, oferują one pewną przewagę w stosunku do poprzednich modeli i zwiększają ogólne bezpieczeństwo opon samochodowych. Jeśli spojrzeć na opony zimowe, na przestrzeni lat nastąpił niesamowity rozwój, w którym opony poprawiły się i stały się bardziej bezpieczne, a hałas opon zmniejszył się, zapewniając bardziej komfortową jazdę. Nowe opony bez kolców poprawiły się tak bardzo, że obecnie są na równi z oponami z kolcami.

Jeśli spojrzeć na przykład na opony zimowe Nokian Hakkapeliitta 9, które niedawno zastąpiły Nokian Hakkapeliitta 8, są teraz zastępowane przez Nokian Hakkapeliitta 10. Nowe opony z kolcami mają nawet oddzielny model dla pojazdów elektrycznych, aby zapewnić połączenie niskiego oporu toczenia. z trwałą mieszanką gumową. Wykorzystaj technologię podwójnych kołków, aby poprawić przyczepność na różnych nawierzchniach i podczas pokonywania zakrętów.

Jeśli chodzi o nowo opracowane opony bez kolców, masz Nokian Snowproof, które zostały opracowane z myślą o warunkach w Europie Środkowej. Zapewniają one bardzo cichą i komfortową jazdę w zmiennych warunkach, które uwzględniają warunki pogodowe występujące w tych regionach. Masz również szybką wersję o nazwie Nokian Snowproof P, która pozwala na duże prędkości na autostradzie. Wraz z każdym nowym opracowaniem znajdziesz ulepszenia w bieżniku z nową konstrukcją, ulepszonymi lamelami i ulepszoną mieszanką gumową.

Znajdziesz również wiele ulepszeń w oponach letnich, które znacznie lepiej zapobiegają aquaplaningowi i powodują gwałtowne zmniejszenie oporu toczenia opon, dzięki czemu zmniejsza się zarówno zużycie, jak i zużycie paliwa. Jest to również duża zaleta w przypadku samochodów elektrycznych, ponieważ z każdym ładowaniem można uzyskać więcej informacji i mniejszym zużyciu, co może być problemem w przypadku opon w pojazdach elektrycznych ze względu na większą masę i wyższy moment obrotowy. Zawsze musisz sprawdzić, czy opony są zalecane do pojazdu, do którego je kupujesz. Również jeśli planujesz używać opon inaczej niż podczas normalnej jazdy. Może to być duże obciążenie, terenowe lub jeśli masz pojazd elektryczny lub hybrydowy. Specjalne użytkowanie zwykle wymaga specjalnych opon lub przynajmniej opon, które zostały opracowane z myślą o tym.

Dlatego zawsze dobrze jest zmienić opony na nowe, zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa, jak i osiągów. Gdy zejdziesz poniżej 4 mm głębokości gwintu, wydajność spadnie, a kluczowe właściwości, takie jak przyczepność, droga hamowania i zapobieganie aquaplaningowi, drastycznie spadną. Musisz także mieć opony z dobrą głębokością bieżnika we wszystkich czterech pozycjach, dlatego musisz zmieniać wszystkie cztery opony jednocześnie, a nie tylko zmieniać te, które są poniżej limitu. Dlatego ważne jest, aby zawsze sprawdzać głębokość bieżnika i zmieniać opony, kiedy zajdzie taka potrzeba, aby mieć pewność, że obracasz opony, mieć wystarczające ciśnienie powietrza i je konserwować.

Więcej informacji na temat nowych modeli opon można znaleźć pod adresem: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top