Upewnij się, że dokonałeś właściwej wymiany opon w swoim samochodzie przed zimą

opony zimowe

Przed nastaniem zimy dobrze jest sprawdzić, czy Twój samochód jest w dobrym stanie. Gdy nadejdzie zima, będziesz musiał już mieć opony zimowe w pojeździe, aby móc bezpiecznie jeździć. Twoje opony zimowe również muszą być w dobrym stanie. Jeśli planujesz samodzielnie wymienić opony, musisz upewnić się, że opony zimowe mają wystarczającą głębokość bieżnika; powinna wynosić ponad 4 mm, aby zapewnić dobre właściwości bezpieczeństwa. Jeśli jesteś niżej, to już przed zamontowaniem opon powinieneś zaopatrzyć się w nowy komplet.

To samo dotyczy opon letnich, które zdejmujesz. Warto też sprawdzić ich stan, gdyż równie dobrze można kupić nowe opony letnie i przechowywać je na felgach. Nie ma sensu przechowywać zużytych opon letnich przez cały sezon zimowy.

Musisz również upewnić się, że obracasz opony w zależności od pozycji, w której zostały zamontowane w poprzednim sezonie. Jeśli zeszłej zimy opona znajdowała się z tyłu po lewej stronie, należy ją umieścić w pozycji z tyłu z przodu. To zniweluje wszelkie różnice w zużyciu pomiędzy porami roku. Powinieneś również upewnić się, że sprawdziłeś ciśnienie w oponach przed rozpoczęciem jazdy, a najlepiej sprawdzić, czy opony są wyważone, aby obracały się bez żadnych sił bocznych. Pamiętaj, że zmiana temperatury zmienia również ciśnienie w oponach.

Jeśli zamiast tego udasz się do serwisu opon w serwisie i pozwolisz im wymienić opony za Ciebie, będziesz wiedział, że profesjonaliści zajmą się Twoimi oponami. Sprawdzą twoje opony, które zdejmują, wyczyszczą je, a nawet przechowają w swoim hotelu oponiarskim. Upewnią się, że każda opona jest wyważona przed zamontowaniem, a ciśnienie w oponach jest prawidłowe, zanim ruszysz. Poinformują Cię również, jeśli coś jest nie tak z Twoimi oponami i wiedzą, że opony należy obracać, więc oznaczą opony, które zdemontują i zamontują nowe zgodnie z oznaczeniem z ostatniego sezonu.

Zaletą korzystania z odpowiedniego sprzętu jest to, że wiesz, że opony zostały mocno zapięte i nie spadną. Ich profesjonalny sprzęt nie uszkodzi również śrub, a zawory w oponach wymienią, aby upewnić się, że nie masz przeciekających zaworów, abyś mógł utrzymać prawidłowe ciśnienie w oponach. Odpowiednie opony na sezon zimowy mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpiecznej jazdy. Opuszczając serwis opon, wiesz również, że masz wystarczające ciśnienie powietrza w oponach, opony obracają się i mają wystarczającą głębokość bieżnika. Eksperci sprawdzą również, czy opony są wolne od uszkodzeń i bezpieczne w prowadzeniu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wymiany opon, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top